קשת הרגשות שלי

(חוות דעת לקוח 1)

25.00 

קשת הרגשות שלי

הנו ספר חידות לגילאי 6-10 בנושא רגשות. הספר מסייע לילד להתוודע אל עולמו הפנימי (עולם הרגש). בעזרת החידות הילד לומד להכיר ולזהות את מגוון הרגשות בצורה חווייתית ומהנה. 

בספר אני משלבת  כלים מתחום האימון המוחי ומ- CBT (עיצוב התנהגות).

 בפתרון החידות הילדים נדרשים להפעיל את שני צידי מוחם (הצד השמאלי והצד הימני). קריאת החידה – המילים, מפעילות ומפתחות את הצד השמאלי האחראי על פעולות כגון: חשיבה, קריאה, לוגיקה (הצד המארגן והמקטלג במוח) ואילו התמונה שמתלווה לכל חידה, מפעילה ומפתחת את הצד הימני האחראי על: היצירתיות, האינטואיטיביות, האסוציאטיביות והוויזואליות. שילוב של עבודת מוח ימין ומוח שמאל מאפשר לילד להבין טוב יותר ולהסיק מסקנות מהר יותר. כמו כן החידות הכתובות על פי  מודל א.פ.ר.ת (אירוע, פרשות, רגש, תגובה) אשר עוזרות לילד להכיר את אותם האירועים בהם הוא יכול לחוות כל אחד מאותם הרגשות ולהתוודע אל המחשבות והתחושות הגופניות המלוות את אותו הרגש, אשר בסופו של דבר מניע אותו לתגובה התנהגותית שלו. בסיום הקריאה אני מזמינה אתכם לפתח עם ילדיכם שיח לגבי אירועים דומים שקרו לו בהם הרגיש את אותם הרגשות.

קריאה מהנה וכיפית.

מק"ט: 141272 קטגוריה:

תיאור

ספרים דיגיטליים הם הטרנד החם בשוק. זמינים בכל מצב, חדשניים וידידותיים לסביבה ואינם נקרעים או ניזוקים. הציורים והתמונות מרהיבים בפורמט הדיגיטלי, וילדים אשר “נולדו” עם מחשב או סמארטפון ביד אוהבים את גרסת המוצר הזו.

אם אתם רוצים להעביר זמן איכות אמיתי עם ילדכם תוך שילוב של כיף, צחוק, מחשבה ולמידה, ספרון זה הוא בשבילכם.

“קשת הרגשות שלי” הנו ספרון חידות קליל המשלב איורים מרהיבים וחרוזים אשר עוזרים לילדים להתוודע אל עולם הרגשות. עוזר להם לזהות את הרגש המציף אותם בהתאם למצבים אותם הם חווים ולהביע את רגשותיהם.

בואו נלמד לדבר רגשות. 🙂

תיהנו!

=========================================================

חידה ראשונה 🙂

אם פתאום מפתיעים אותי לטובה,

אם הורי קנו לי מתנה יפה,

אם מפנקים אותי בסוכריות שוות

אם אני שומע בשורות טובות,

אני מחייך ולפעמים צוחק בקול,

מתלהב ומקפץ מעל כל מכשול.

את כל הדברים הרעים שקרו לי היום, אני לפתע שוכח,

קשת הרגשות שלי רומזת לי, “היי ילד, אתה מרגיש כעת ______.”

(התשובה היא כמובן – שמח!)


מה מסתתר מאחורי כתיבת הספר?

אנו חיים בעולם מאוד דינמי ומשתנה. אנו נוטים להגיב כמעט באופן מיידי לכל גירוי מבלי לעצור לרגע ולהבין מה בעצם קרה כאן? מה אנו מרגישים? למה הגבנו כפי שהגבנו?

חוסר העצירה לזיהוי הרגש שלנו לפעמים גורם לנו להגיב בצורה קיצונית מדי לאותו האירוע.

במהלך טיפולי עם ילדים בעיצוב התנהגות, שמתי לב שרוב הילדים אינם מכירים את מגוון הרגשות הקיים בהם אלא מכירים רק את הרגשות העיקריים כגון: שמחה, כעס, עצבות, פחד. חוסר היכרותם עם עולמם הרגשי גרם להם לא פעם להגיב מיד בצורה אמוציונליות למצב אותו חוו. התנהגותם האוטומטית באותה הסיטואציה, לא באמת קידמה אותם, אלא גרמה בדיוק ההפך.

ברגע שלמדנו לעצור רגע ,לחשוב על המחשבה האוטומטית שקפצה לנו לראש אשר הציפה בנו את אותו הרגש, יכולנו לעבד את אותה המחשבה השלילית למחשבה מקדמת ולשנות את התגובה שלנו כך שתביא את התוצאות הרצויות עבורנו (שינוי להתנהגות מקדמת).

כדי ליצור שינוי התנהגותי אצל הילד ראשית על הילד להכיר את מגוון הרגשות הקיים בו , אך מי בכלל אוהב לדבר על רגשות?

דיבור על רגשות זו משימה שלא קל להתמודד עמה, אפילו לא לנו המבוגרים. רובנו מעדיפים “לברוח” מלהתמודד עם הרגשות שלנו וכך גם הילדים.

בכתיבתי את  “קשת הרגשות שלי“, עמדו לנגד עיני 2 מטרות:

  • לנגוע בעולם הרגש בצורה חווייתית ולא מאיימת, כדי שכל ילד יוכל להתוודע אל מגוון הרגשות הקיים גם בו .
  • לשפר את מיומנותם בהסקת מסקנות.

אי לכך החלטתי שספרון זה יהיה בנוי כספר חידות, אך כזה שיפעיל גם את מוח ימין (תמונה ויזואלית המשלבת רמזים מכתב החידה) וגם את מוח שמאל (כתב החידה -מלים וחריזה). שילוב של עבודת מוח ימין ומוח שמאל משפרת את ביצועי החשיבה בכלל והסקת המסקנות בפרט.

הורים יקרים, זו הזדמנות עבורכם לזמן איכות משותף עם ילדיכם. פתרו יחד את החידות והביאו דוגמאות מהחוויות האישיות שלכם לכל רגש עליו תקראו.

המלצה: אפשר להתעכב אחרי כל חידה ולדובב את הילד/ה לשתף אתכם במצב דומה אשר חווה/תה, בו הוא/היא חש/ה את אותן התחושות והרגיש/ה את אותו הרגש.

כמובן שבספרון קצר שכזה לא ניתן לנגוע בכל הרגשות הקיימים, אך זו היא הזדמנות מעולה עבורכם לפתח את הנושא ולהמציא יחד עם ילדיכם חידות נוספות אשר יחשפו אותם לרגשות חדשים שטרם הכירו.

אגב, תשובות לחידות נמצאות בסוף הספרון.

שתהיה לכם קריאה מהנה.

חיבוק גדול ממני לכל הילדים !


הערה: בתמונה של החידה הראשונה, מופיע עץ אשוח. הסיבה לכך היא שהספר שווק במקור לחו”ל. תודה על ההבנה.

1 ביקורת עבור קשת הרגשות שלי

  1. mbshimon

    יופי של ספרון! לאחר שסיימנו לגלות את החידות , פיתחנו את הנושא כפי שהצעת וכל אחד בתורו הביא דוגמאות משלו על אותן הרגשות. גיליתי כמה אירועים נוספים שקרו לבני, אירועים שלא הייתי מודעת להם. באמת שיח חשוב שצריך לפתח. נתן לי כמה נקודות למחשבה.

הוסף חוות דעת

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll Up